Obsah článku
Potřebujete finanční injekci, ale nechcete svými problémy obtěžovat rodinu ani známé či přátelé? Pak budete zajisté zvažovat dva postupy – buďto se obrátíte s žádostí o finanční výpomoc na banku, u které máte veden svůj účet nebo se svěříte do rukou nebankovní společnosti. Ať už zvolíte kteroukoliv variantu, mějte na paměti, že zahrnuje spoustu výhod i nevýhod. Pojďme se podívat na některé z nich.
Bankovní půjčky
Obecně o bankovních půjčkách platí, že jsou výhodnější a zpravidla také transparentnější. To však nemusí platit vždy. Podmínky některých bank jsou nastaveny tak přísně, že je získání půjčky takřka nemožné. Bankovní úředník bude zkoumat vaši bonitu, výši příjmů, ale i to, zda jste někdy v minulosti neměli se splacením půjčky problém. Pokud navíc objeví záznam v registru dlužníků (a vezměte jed na to, že jej skutečně objeví), pak vaši žádost o půjčku smete okamžitě ze stolu. Co tedy dělat v případě, že vám žádost u banky byla odmítnuta? Řešení představují nebankovní společnosti a jejich nebankovní půjčky.
Nebankovní půjčky
Nebankovních společností je na našem trhu opravdu nepřeberné množství. A nutno podotknout, že de ode dne jich stále více přibývá. Pokud máte strach ze sjednání půjčky u některého z nebankovních poskytovatelů, nenechávejte se zmást názory zaujatých dlužníků, kteří si problémy přivodili vlastním přičiněním. Raději si o dané společnosti zjistěte maximum informací, propočítejte veškeré varianty, které společnost nabízí, zabrouzdejte po internetu a přečtěte si diskuze nebo reference klientů. U některých společností nemusíte dokazovat výši svých příjmů a překážkou nemusí být ani záznam v registru dlužníků. Mějte však na paměti, že riziko, které nebankovní společnosti tímto půjčováním poskytují, bude vykoupeno vyššími úroky, případně dalšími poplatky.