Pozor na podvodníky aneb jak snadno poznat, od koho si půjčit?

Když nutně potřebujete několik tisíc korun a v bance vás odmítají, kreditní kartu nechcete, protože je drahá a od známých si už jen z principu nepůjčujete, máte jediné řešení: sáhnout po nebankovní půjčce. Jenže hrozí, že vás stáhne do ještě větších problémů! Nestanete se to, když si během chvilky prověříte poskytovatele a budete důkladně počítat. Jak na to?

Důležité informace jsou online

Pozor na podvodníky aneb jak snadno poznat, od koho si půjčit?
Pozor na podvodníky aneb jak snadno poznat, od koho si půjčit?

Nebankovní půjčky poskytuje v České republice na 55 000 společností, má se to ale brzy změnit. Trh se pročistí díky novele zákona o spotřebitelském úvěru, který platí od prosince 2016. Nově nařizuje, aby poskytovatelé prokázali kapitál ve výši 20 milionů korun a získali licenci od ČNB. O tu si do začátku března (poslední možný termín) požádalo jen několik set firem. Zda má či nemá společnost podanou žádost je pro každého klienta ukazatelem, jestli jedná se seriózním partnerem či nikoliv. Jestli firma žádost podala, zjistíte v online registru ČNB. Firmu vyhledáte podle jména, IČ, DIČ nebo adresy. O novele zákona se více dozvíte zde.

Přečtěte si také:  Půjčka Clever dokonce i pro ty, co mají záznam v rejstříku trestů

Počty nepodceňujte!

Aby vám rychlá půjčka posloužila a nedostala vás do ještě větších problémů, musíte dobře počítat. Vždycky si musíte být jistí, že pro vás nebude problém celou částku včetně poplatku v daném termínu vrátit. Rychlá půjčka má obvykle kratší dobu splatnosti, pozor na to. Někdy se může termín splatnosti trefit do víkendu. Peníze musíte poslat s předstihem, převod v bance trvá i 2 nebo více dní.

Najděte si výhodnou nabídku

Na půjčení ušetříte jedině tak, že si porovnáte nabídky. Například společnost Via SMS nezdražuje, a to i v situaci, kdy ČNB zvýšila úrokové sazby. Nabídka této společnosti se vám bude zamlouvat, půjčí vám až 8000 Kč na 30 dní zcela bez poplatku a během několika málo minut. Máte jistotu, že jednáte s profesionální seriózní firmou, patří k zakládajícím členům APNÚ a jako jedna z prvních požádala o licenci u ČNB.