Možnosti bankovních půjček v Praze

Praha, jako hlavní město republiky, je samozřejmě hlavním sídlem všech bank, které na našem území působí. Nikde jinde tudíž nejsou širší možnosti pro vyřízení bankovních půjček než právě zde. Výběr je vskutku široký.

Podmínky pro poskytnutí bankovní půjčky

Podmínky pro poskytnutí půjčky nebo úvěru se liší u jednotlivých bank jen nepatrně. V prvé řadě vždy musíte prokázat výši svého příjmu, a to buďto potvrzením od zaměstnavatele nebo kopií svého daňového přiznání. Dále budou banku zajímat veškeré vaše další stávající závazky a za velice podstatnou informaci bude považován fakt, zda nemáte záznam v některém z mnoha registrů dlužníků.

Přečtěte si také:  Bankovní nebo nebankovní půjčka? Věčné téma k diskuzi

Smluvní podmínky

Podmínky, za kterých vám jednotlivé banky půjčí peníze, se však mohou lišit už velmi výrazně. Úroková sazba a RPSN – tj. celkové roční náklady, které s sebou půjčka nese, se liší u vyšších půjčených částek i v řádech tisíců. Rozhodně se proto vyplatí prostudovat si nabídky více subjektů a nechodit automaticky jen do té banky, která vám vede běžný účet nebo je nejblíže vašeho bydliště. Dnes již není problémem využívat služeb více bankovních ústavů najednou a jednotlivé produkty mezi nimi dle potřeby a výhodnosti i převádět v rámci refinancování a konsolidace.

Přečtěte si také:  Půjčka na směnku ihned Praha je rychlým řešením, jak z finanční tísně.

Když banky nevyjdou vstříc…

Pokud patříte k těm, jejichž žádosti o půjčku nejsou banky ochotny vyhovět – nemůžete doložit dostatečně vysoký příjem nebo vaše finanční minulost není právě bez poskvrny, zůstávají pro vás otevřené dveře k poskytovatelům nebankovním. Jejich nabídky mohou být řešením i vašeho problému s financemi.