Půjčky se zástavou nemovitosti

Potřebujete půjčit peníze a jste majitelem nemovitosti v dobrém stavu? Vlastníte dům, byt, chatu nebo alespoň pozemek? Pak máte napůl vyhráno. Oproti zástavě nemovitosti vám ochotně půjčí v podstatě každý – banka, nebankovní společnost i soukromý investor. A zejména v Praze, kde jsou ceny nemovitostí již tradičně nejvyšší, se můžete těšit na slušný balík peněz.

Jak rychle lze vyřídit půjčku oproti zástavě nemovitosti?

V případě, že se chystáte zastavit svůj dům či byt rozhodně nepočítejte s vyřízením v řádu hodin. Nabízenou nemovitost je třeba vždy předem řádně ocenit, což vždy udělá znalec potencionálního věřitele. Počítejte proto raději s poněkud nižším odhadem. Rozhodně také není možno o jeho výši diskutovat – banka půjčuje, banka si sama stanoví podmínky. Poněkud vstřícnější mohou být ústavy nebankovní, které jsou někdy ochotny vzít v potaz odhad vámi předložený – samozřejmě vypracovaný a potvrzený odborníkem – pokud ovšem nebude starší tří měsíců. Také bývají co do rychlosti vyřízení pružnější než banky – peníze na ruku oproti zástavě nemovitosti zde můžete získat často již během několika dnů.

Přečtěte si také:  Půjčka peněz bez poplatku předem Praha

Kolik mi půjčí oproti zástavě nemovitosti?

Podstatným, vlastně nejpodstatnějším, faktorem výše takovéto půjčky je odhadní tržní cena zastavované nemovitosti. Rozhodně však nepočítejte s tím, že by vám byl kdokoliv ochoten půjčit celou tuto částku. Poskytovatelé si vždy nechávají rezervu pro případ, že nebudete půjčku splácet a oni budou mít vydání se zabavením a prodejem zástavy. Slušná společnost vám půjčí maximálně 60 – 70% hodnoty zastavené nemovitosti, narazíte však i na takové, u kterých se budete muset spokojit s pouhými 30%.