Půjčka oproti zástavě automobilu

Potřebujete peníze a nemáte je? Potřebujete tolik peněz, že zastavit hodinky po dědečkovi by nestačilo a zastavit dům je zase zbytečně mnoho? nabízí se vám možnost navštívit některou z řady autozastaváren, které jsou dnes již v každém větším městě a v Praze je jich celá řada.

Jak to funguje?

Zástava automobilu funguje na naprosto totožném principu jako zástava čehokoliv jiného. Podstatná pro stanovení výše možné půjčky je značka vozu a rok jeho výroby. Dále pak stav tachometru, výbava, ale i např. barva. pro vyřízení půjčky oproti zástavě automobilu budete rozhodně potřebovat doklad totožnosti – občanský průkaz nebo pas, malý i velký technický průkaz vozidla, kde budete zapsáni jako jediní vlastníci daného vozidla, platný doklad o povinném ručení a emisní kartu vozidla.

Přečtěte si také:  Credico europe – řešení vaší finanční situace

Budete-li schopni doložit i servisní knížku a dva klíče od vozu, může to pro vás mnohdy znamenat lepší podmínky úvěru. Můžete se setkat s tím, že některé autozastavárny při uzavření zástavní smlouvy požadují poplatek za ověření původu zastaveného vozidla. Zjišťují, zda se nejedná o vůz kradený, v leasingu nebo koupený na půjčku, kde již je zástavou.

Co všechno se dá zastavit?

Zastavárny běžně přijímají do zástavy osobní vozy, dodávky, motocykly, užitkové a nákladní automobily, čtyřkolky, ale i havarované či jinak poškozené vozy, vysokozdvižné vozíky, stavební a zemědělské stroje.

Přečtěte si také:  Rychlá půjčka eCredit pro Pražáky

Co bude s mým autem dál?

Buďto se s autozastavárnou domluvíte na krátkodobé půjčce a váš vůz do doby zaplacení zůstane v jejím držení – v naprosté většině případů na dobře střeženém parkovišti, nebo si vyberete poskytovatele, který vám půjčí peníze na delší dobu a umožní vám váš vůz i nadále běžně používat. V takovémto případě půjčka funguje vlastně jako zpětný leasing a podmínkou bývá jen dobré havarijní pojištění.