Mám záznam v registru dlužníků a potřebuji peníze ihned

Se záznamem v registru banky ze svých pochůzek za penězi můžete rovnou vyloučit. Tady vám zkrátka nepůjčí, a to hodně dlouho. A vůbec je nezajímá, že jste se do registru dostali v podstatě nedopatřením… Zaměřte se na nebankovní poskytovatele půjček.

Se zástavou

Poměrně slušně bývají úročeny úvěry a půjčky se zástavou nemovitosti. Nevýhodou ovšem je, že vám nebankovní společnosti půjčí maximálně 50 – 70% její odhadní ceny a ještě budete muset čekat, až hodnotu vaší nemovitosti odhadne jejich vlastní odborník – nakolik bude takový odhad objektivní, to je ve hvězdách…

Přečtěte si také:  Finway, a.s. - půjčky ručené nemovitostí

Bez zástavy

Řadu půjček však lze vyřídit i bez zástavy nemovitosti, pokud ovšem nesháníte nutně částku se šesti nulami. Přestože úročení a poplatky, zejména sankční za nezodpovědné splácení, bývají vyšší nežli je tomu v bankách, podmínky bývají nastaveny i jednoznačněji a pochopí je skutečně každý.

Nebankovní společnosti hromadně inzerují, že záznamy v registrech dlužníků nezkoumají, proto by ten váš neměl být ničemu na závadu. Nezajímá je vaše finanční minulost, pouze přítomnost.

Zajištění směnkou

Pro půjčku vyšší částky se někdy poskytovatelé jistí blanko směnkou, kterou požadují podepsat. Získávají tak jistotu snadného vymáhání svých peněz v případě, že se ukáže, že jste se svou černou minulostí neskoncovali tak úplně, jak jste se při podpisu smlouvy dušovali. Pro klienta je ovšem takovéto zajištění svým způsobem rizikové a je třeba hodně dobře zvážit, zda má společnost, u které si chcete půjčit, tak vysoký morální kredit, aby váš podpis nezneužila.

Přečtěte si také:  Rychlé půjčky v hlavním městě