Mladé banky devastují starší konkurenci

Mladé banky devastují starší konkurenci
Mladé banky devastují starší konkurenci

Doby, kdy si dlužníci půjčovali u jedné bankovní instituce, jsou již dávno passé. Na současném finančním trhu v dnešní době operuje již několik desítek bankovních institucí, které se snaží o vzájemnou konkurenci a přetahování klientely. Realitou je, že více, než velkým bankám lidé důvěřují spíše jejich mladším bratříčkům, kteří přišli na trh s řadou novinek a vychytávek. Proč lidé ztrácí důvěru v megalomanské společnosti s dlouhou historií, tradicí a rozsáhlým portfoliem klientů? Odpovědí je hned několik.

A zase ty poplatky

Anketa o nejabsurdnější poplatek každoročně odhalí jasného favorita. To vše na základě hlasování spotřebitelů z celé České republiky. A právě této informace se chytají nově vznikající banky, které se snaží získat nové klienty právě odstraněním nesmyslných poplatků. U některých menších bank můžete například vybírat peníze z kteréhokoli bankomatu zcela zdarma, jinde si můžete navolit konkrétní bankovky, ve kterých vám bude finanční obnos vyplacen a někde se můžete setkat také s úplnou novinkou – navrácením již zaplacených poplatků. Není se čemu divit, že velké společnosti o své dlouholeté zákazníky přicházejí takřka ze dne na den.

Přečtěte si také:  Bezhotovostní půjčka Provident

Rychlá půjčka u menších bank bez poplatku

V současné době se malé bankovní ústavy specializují na spotřebitelské půjčky a úvěry bez poplatku. Pokud zažádáte o půjčku nebo hypotéku větší banku, počítejte s poplatkem za vedení hypotéky, její vyřízení nebo zprostředkování. Půjčky bez poplatku však nejsou jedinou výhodou, kterou malé banky nabízejí. Nové klienty lákají na transparentní podmínky úvěrování a spoustu dalších pozitiv.