Půjčky od soukromých osob Praha mají své zvláštnosti

Kromě tradičních poskytovatelů půjček jako jsou bankovní domy, které zná každý, si můžete ještě půjčit u nebankovních společností. Ty se též dělí dále na několik různých typů. Jednou z takových druhů jsou půjčky od soukromých osob. Ty však mají své zvláštnosti a často i netypické podmínky, se kterými se běžně nesetkáte.

Přesto mohou být půjčky od soukromých osob Praha řešením v případě, že potřebujete nutně finanční obnos.

Půjčky od soukromých osob Praha na koho se obrátit?

Jedním z zprostředkovatelů půjček od soukromých osob, je František Bělý. Ten nabízí půjčky bez prokazování příjmů. V případě, že potřebujete peníze rychle, můžete se obrátit na půjčky od soukromých osob Praha, které poskytuje František Bělý. Pan František vám půjčí v rozmezí 5 000,- až 500 000 Kč. Zažádat o půjčku můžete i v případě, že nepocházíte z Prahy. Musíte však počítat s osobní schůzkou v Praze. To je právě jedna z podmínek, která odlišuje nebankovní půjčky od těch soukromých půjček.

Přečtěte si také:  Bezhotovostní půjčka Provident

Podmínky nebankovní půjčky od soukromé osoby

Půjčky, které poskytuje František Bělý má svoje podmínky. V případě, že chcete požádat o půjčku, budete muset ručit pomocí směnky.

Nejsou však vyžadovány žádné poplatky předem, nemusíte se bát ani zápisu v registru dlužníků či právě probíhající exekuce. Prokazování příjmů není nutností.

Půjčit si můžete na cokoliv. Od nákupů dárků k zaplacení exekuce až po dovolenou či rozšíření podnikatelských aktivit. V případě poskytování půjček od pana Bělého, je však potřeba pravdivě zodpovědět na co půjčky budete využívat. Tato podmínka je stanovena z důvodu nastavení výše úroku.

V tomto případě, to může být jedna z nevýhod půjček od soukromých osob. Výše úroku totiž bývá často mnohem vyšší než v bance či u nebankovních společností. Dalšími nevýhodami, které mohou sebou přinášet půjčky od soukromých osob jsou:

  • 100% dodržování splátkového kalendáře
  • v případě nedodržení splátky rapidní navýšení úroku
  • tvrdé vymáhání pohledávky po lhůtě splatnosti
Přečtěte si také:  Nebankovní půjčky Praha bez registru a poplatku předem

Soukromé osoby nejčastěji vyžadují ručení směnkou

Většina soukromých osob, které poskytují půjčky, vyžadují ručení směnkou. V takovém případě postupuje i pan Bělý. Nepotřebuje další ručitele, ale v případě, že někoho takového seženete má to svoji výhodou. V případě ručitele totiž můžete získat výrazně nižší úrok. Nevýhodou však je, že ručitel se musí též podepsat na směnku. Snížit úrok si můžete i ručením movitých či nemovitých věcí.

Vyplatí se půjčka od soukromých osob?

Půjčovat si peníze od soukromých osob má své výhody a nevýhody. Kromě toho, že je zapotřebí minimum podkladů k získání půjčky má půjčka i řadu dalších výhod. Často se však může stát, že vlivem nepříznivých situací nebudete schopni splácet. V takovém případě začnou nevýhody převládat nad výhodami. Je tedy dobré si pořádně rozmyslet, zda vám případné problémy za rychlou půjčku stojí a zda není lepší vydat se směrem půjček u nebankovních společností, které poskytují půjčky s minimálními podmínkami a mnohdy lepším úrokem.

Půjčky od soukromých osob Praha
Websi / Pixabay