Obsah článku
Rozhodli jste se požádat o půjčku a nejste si jistí tím, jestli jste se vložili do rukou správnému člověku? Přece jen neféroví poskytovatelé půjček stále existují, i když Česká národní banka udělala jakousi čistku v seznamu poskytovatelů půjček, v rámci které vyhodila ze seznamu poskytovatele, kteří se jevili jako neféroví a podvodní, stále se mezi nabízenými půjčkami může nějaká podvodná půjčka skrývat. Abyste se nespálili, přinášíme vám tři alarmující signály, které by vás měli upozornit na to, že jste se dostali do křížku s poskytovatelem, který z vás chce jen vymámit zbylé úspory.
Nízké úroky jen na jeden rok
Mnozí lidé se nechávají zlákat nízkými úroky. Vidí nabídku nízkého úroku a ihned se vkládají danému poskytovateli půjčky do rukou. Při nabídce půjčky s nízkým úrokem byste však měli být opatrní, jelikož je zde možnost, že nízký úrok bude jen na jeden rok. Pořádně si tedy pročtěte smlouvu, abyste zjistili, jak to tedy s úrokem je. Z úroku ve výši pár procent se klidně může stát úrok o velikosti dvaceti a více procent.
Příliš drahé předčasné splacení
Neféroví poskytovatelé neradi vidí, když se úvěry splácí dříve. Proto si to pojistí nadmíru vysokými poplatky. Než tedy podepíšete smlouvu, doporučujeme se o tomto informovat, případně najít ve smlouvě, kolik za předčasné splacení budete muset zaplatit. Pokud je to ve výši pár korun, dobře, ale pokud sankce sahají do tisíců či desetitisíců, raději dejte od půjčky ruce pryč.
Pozor na rozhodčí doložku
Mnohé společnosti mají ve smlouvách ukrytou takzvanou rozhodčí doložku, což znamená, že kdyby došlo k soudnímu řízení, spor mezi poskytovatelem a vámi rozhodne určený advokát, kterého však dle rozhodčí doložky určí poskytovatel půjčky. V takovém případě by tak bylo jasné, že spor prohrajete. Nepouštějte se tedy do riskantního závazku, který se vám může v budoucnu vymstít. Raději požádejte o Razdva půjčka, která je férovou a rychlou půjčkou online.