Sjednocení půjček dnes nabízí každá druhá banka. Namísto několika splátek, hradíte jen jednu, která je v konečném součtu nižší než ty předchozí. Na první pohled se může zdát, že díky sloučení půjček budete platit delší dobu. Tím pádem zaplatíte i celkově vyšší sumu za poplatky a úroky. Jenže málokdy tomu tak skutečně je. Díky sjednocení půjček se dá i ušetřit. Důležité je však dodržovat podmínky.
V případě, že uvažujete o sjednocení půjček, je důležité si uvědomit co můžete a nemůžete. Za prvé, sjednocení půjček se vztahuje pouze na osobní půjčky, nikoliv na podnikatelské. Další důležitou podmínkou je schopnost splácet a nemít tolik dluhů, že jste vedeni v registru dlužníků. Většina nabídek na sjednocení půjček si um poradit se spotřebitelským úvěrem, kontokorentem nebo kreditní kartou. Některé banky nabízí dokonce i sjednocení leasingu.
Velkým problémem bývá s nebankovními půjčkami. Ty totiž nejsou vedeny v registrech. Naštěstí i tato situace se dá v dnešní době řešit. Některé banky totiž nabízí zaplacení úvěru klienta a tím pádem zahrnou do konsolidace tuto půjčku.
Porovnali jsme výhody nevýhody bankovního a nebankovního sjednocení půjček.
Banky se především zaměřují sjednocení půjček menších úvěrů. Těch však může být několik a proto je nastaven limit. Celkový limit u většiny bank se pohybuje v rozmezí půl milionu do 2,5 milionu korun. Najdete však i minimální limit pro částku, kterou je banka schopna konsolidovat. V případě, že máte půjčky nižší než je stanovený limit, máte smůlu.
Na další problém, který můžete narazit je čas. Řada bank má stanovenou podmínku v době splatnosti. Pokud je nižší než rok a půl, banka vám opět návrh na sjednocení půjček neschválí.
Potřebujete půjčit na nové či ojeté auto? Čtěte krátký článek, věnující se tématice půjčky na auto leasing.
Sjednocení půjček vzniklo především z důvodu úspory. Tedy, že budete platit menší měsíční splátky než doposud. Vše však záleží, jak a kde je to nejvýhodnější. Některé banky nabízí garantovanou sazbu 9,9 procenta. Jiné zase od 11,49 do 16,49 procent. Vše však záleží na předchozích podmínkách půjčky. Ty se totiž odráží v konečném stanovení procent na novou půjčku.
Sjednocení půjček je u většiny bank bez poplatku nebo s minimálním poplatkem. Většina bank za sjednání a vedení sjednocení půjček nechce žádné poplatky. Bez poplatku je i předčasné splácení či mimořádná splátka. Opět však záleží na konkrétní bance a předem stanovených podmínkách. České banky si někdy berou na poplatcích celé 1% z celkové částky nebo průměrnou částku 1 500 korun. Je tedy dobré se předem informovat o všech podmínkách.
Vyřízení sjednocení půjčky je velmi snadné. Buď vše vyřídíte z pohodlí domova on-line. Na webových stránkách vyplníte potřebné formuláře nebo se zastavíte na pobočce banky. Zde vše vyřídíte u přepážky či klientského koutku. Při podávání žádosti o sjednocení půjček jsou zapotřebí určité dokumenty. Nejčastěji se jedná o doklady totožnosti, výpis z účtu, potvrzení o příjmu, atd. Vše však záleží na konkrétní bance.
Chystá se novinka, která by mohla potěšit ty, kdo pravidelně spoří na svou penzi prostřednictvím…
Potřebovali byste si půjčit? Rychle a snadno? Rádi Vám to umožníme. A je jedno, jestli…
Rozhodli jste se požádat o půjčku a nejste si jistí tím, jestli jste se vložili…
Když nutně potřebujete několik tisíc korun a v bance vás odmítají, kreditní kartu nechcete, protože je…
Zbrusu nový nebankovní finanční produkt spuštěný v létě 2017, bez nahlížení do registrů nebo nutnosti potvrzení…
Praha jako hlavní a největší město v ČR nabízí nejvíce příležitostí nejen pokud jde o…