Půjčka u banky nebo nebankovní společnosti?

Jedna kapsa prázdná a druhá vysypaná – že nějak takto vypadá vaše aktuální finanční situace? Nemáte z čeho uhradit nájem, fakturu od telefonního operátora, ale máte také problém s nákupem do domácnosti. Pokud nechcete o finanční rezervu žádat rodiče či přátelé, bude se jevit jako ideální možnost půjčka. Na následujících řádcích vám prozradíme, zda se vyplatí půjčit si peníze u banky nebo u nebankovní společnosti.

Klady a zápory půjčky u banky

Drtivá většina zájemců o finanční injekci míří v první řadě do banky. Zde ovšem mohou nepříjemně narazit. Pokud nemají dostatečný příjem nebo bankovní úředník naopak objeví jejich jméno v registru dlužníků, jejich žádost bude nemilosrdně smetena ze stolu.

Přečtěte si také:  Osobní BB půjčka vyřeší vaše starosti s financemi

Na druhou stranu je půjčka u banky zárukou solidního jednání stejně jako přívětivých úrokových sazeb. I v této oblasti však bankovním půjčkám zdatně konkurují jejich nebankovní společníci.

Klady a zápory nebankovní půjčky

Pokud máte záznam v registru dlužníků, nemáte dostatečný příjem nebo někoho, kdo by se za vaše závazky zaručil, bude půjčka u banky passé. V takovém případě budete muset využít služeb, které nabízejí nebankovní poskytovatelé. Ti se specializují jak na půjčky bez registru, tak půjčky bez dokládání příjmů, bez ručitele nebo zástavy ve formě nemovitosti. Obecně ovšem platí, že mezi nebankovními poskytovateli se čas od času objeví nějaký podvodník, který shrábne peníze, a už o něm nikdy neuslyšíte. Také úroky a hodnota RPSN je často u nebankovních půjček značně vyšší, než u půjček bankovních. Tato skutečnost odráží riziko, jež tito poskytovatelé půjček podstupují.

Přečtěte si také:  Nebankovní půjčky kde opravdu půjčí
Bankovní půjčka Praha
falco / Pixabay