Jak si najít nejlepší nebankovní půjčku v našem hlavním městě?

Praha jako hlavní a největší město v ČR nabízí nejvíce příležitostí nejen pokud jde o práci, nakupování nebo zábavu, ale i v oblasti finančních služeb a úvěrových produktů. Pokud jste z Prahy a hledáte výhodnou a bezpečnou nebankovní půjčku, máme pro vás pár základních informací a rad, které by se vám mohly hodit.

Rozmyslete si, kolik potřebujete a kolik jste schopni splácet

Velmi důležitým krokem, se kterým vám asi nikdo nepomůže, je rozmyslet si, jak vysokou částku potřebujete půjčit a jakou částku jste poté schopní splácet. Finanční problémy často vznikají tak, že si lidí naberou vysoké úvěry a pak nezvládají jejich splácení. Pokud se nechcete zbytečně dostat do dluhové pasti, raději si předem důkladně promyslete, jak vysoký úvěr si sjednáte – sankce za nesplácení jsou často velmi tvrdé.

Použijte některý z internetových srovnávačů

Možností, jak si najít tu správnou půjčku je samozřejmě více – můžete se poradit se svými známými nebo rodinou, obrátit se na finančního poradce, zeptat se lidí v internetové diskusi apod. Jednoznačně nejrozumnějším řešením je ale použít některý z webů, specializovaných na srovnání půjček. Tyto nezávislé internetové portály se většinou zaměřují především na nebankovní půjčky a nabízejí přehledné srovnání velkého množství úvěrů od velkých i malých poskytovatelů. Součástí stránek bývají i podrobné recenze, tabulky splátek, zkušenosti klientů atd., takže získáte maximum informací na jediném místě. K nejlepším webům tohoto typu patří zejména PůjčkyHned.cz, ParádníPůjčky.cz a CoolPůjčky.cz.

Přečtěte si také:  Potřebujete rychle peníze? Je tu půjčka Pronto!

Pokud potřebujete jen pár tisíc, nejlepší je první půjčka zdarma

Nebankovní půjčka Praha může být vysoká v řádu desítek až stovek tisíc, ale také nízká kolem 5 000 Kč. Pokud vám stačí jen malá částka a vyhovuje vám krátká doba splatnosti (potřebujete např. pouze pár tisíc do výplaty), pak je ideální vybrat si některou ze společností, jež nabízejí půjčku pro nové klienty zdarma. Tyto úvěry jsou napoprvé zcela bez úroků a poplatků a do termínu splatnosti tak musíte vrátit pouze to, co jste si půjčili, bez jakéhokoliv navýšení.

Máte záznam v registru? Řešení nabízí Profi Credit

Pokud ale potřebujete vyšší částku a navíc máte záznam v registru dlužníků, je už situace poněkud složitější. Výběr už není tak velký, ale i tak se dají najít seriózní poskytovatelé, u nichž se můžete spolehnout na férové jednání. Jedním z takových úvěrových produktů je půjčka Profi Credit. Ta nabízí úvěrový limit od 10 000 až do 166 000 Kč, splatnost úvěru si lze nastavit od jednoho roku do čtyř let. Výhodami této půjčky je mimo jiné rychlost vyřízení, snadné sjednání s minimem požadovaných dokladů a již zmíněný fakt, že nevadí záznamy v registrech. Naopak pro někoho může být problém požadavek na doložení příjmů, úrokové sazby navíc nepatří k nejnižším.

Přečtěte si také:  Jaké jsou nebankovní půjčka pro problémové klienty

Půjčky v Praze můžete mít levně a bezpečně i od jiných lidí

Velmi zajímavou alternativou, která zatím ještě není tolik známá, jsou P2P půjčky. Jedná se o specifický typ úvěrového produktu, kdy si lidé půjčují vzájemně peníze prostřednictvím internetové platformy. Velkým plusem jsou velmi nízké úrokové sazby, nově lze navíc tento produkt využít i na refinancování. Jedním z lídrů je v této kategorii společnost Zonky, kromě ní ale na českém trhu nabízejí P2P půjčky i další platformy. Do budoucna je možné, že tento model půjček bude postupně čím dál oblíbenější a bude velkou konkurencí těm tradičním.