Půjčka na exekuci – jak funguje a jaké jsou podmínky

Návody na to jak se zbavit exekuce mohou být různé. Mají však jedno společný jmenovatel a tím jsou peníze. Bez nich totiž se exekuce nezbavíte.

Jenže jak se zbavit exekuce, když nemáte peníze? V klasické bance vám nepůjčí a kde jinde získat peníze. Nebankovní společnosti mají však služby na takovéto situace. Půjčka na exekuci je jedním z prostředků, jak rychle přijít k penězům a zbavit se tak exekuce a jiných dluhů. Jenže takováto služba má své podmínky, které nemusí být zrovna lehké splnit.

Půjčka na exekuci má svá pro i proti

Půjčka na exekuci má svá pro i proti. Především se jedná o službu, která je poskytována stejně jako běžný spotřebitelský úvěr. Jelikož vám klasické banky nepůjčí, jelikož vás považují za rizikového klienta, musíte se obrátit na nebankovní domy nebo soukromé investory. Přesto i tyto možnosti jsou velmi omezené. Ti vám jsou ochotni půjčit za předem stanovených podmínek, které nemusí být vždy výhodné. Často je to však jediné řešení, jak se zbavit exekuce.

Přečtěte si také:  Potřebujete rychle peníze? Je tu půjčka Pronto!

Nejčastější nevýhody, které má půjčka na exekuci je příliš vysoký úrok. Tímto je však vykoupeno hned několik výhod, jako například rychlost vyřízení půjčky, snadná dostupnost půjčky atd. Půjčka na exekuci má tedy svá pro i proti. Což je celkem logické, když vezmeme v potaz za jakých situací je poskytována.

Podmínky, která má půjčka na exekuci

Půjčka na exekuci má velmi podobné podmínky, jako klasický spotřebitelský úvěr. Nejčastěji se setkáte s půjčkou na exekuci v rozmezí 50 000 Kč až 2 000 000 Kč. Splatnost tohoto nebankovního úvěru bývá v rozmezí 12 – 120 měsíců v závislosti na stanovených podmínkách. Ty se liší především u nebankovních společností a soukromých investorů. Podmínky určují i samotné splácení půjčky. Opět se však můžete setkat s klasickými splátkami jednou za měsíc.

Upozornění: Předtím, než si zažádáte o půjčku na exekuci, je třeba pořádně zmapovat trh a vybrat si jedinečnou nabídku, která vám bude vyhovovat. Není radno uspěchat tento krok a zalepit tak jeden dluh dalším dluhem, i když to v některých případech jinak nejde.

Přečtěte si také:  Půjčky Praha nabízí Tommy Stachi

Půjčka na exekuci – co je potřeba k získání

Přestože je půjčka na exekuci půjčkou, se kterou ve většině případu zaplatíte předchozí dluh, je získání takové půjčky poměrně snadné. Záleží však na jednotlivých podmínkách a společnostech, které jsou vám ochotni půjčit. Můžete se setkat s naprosto benevolentním přístupem, kdy není vyžadován pravidelný příjem ani se nekontrolují registry.

Narazit však můžete na investory, kteří vám poskytnou půjčku na exekuci, ale za tvrdé podmínky, které je velmi těžké splnit. To nemluvě o vysokém úroku.

Předtím než podepíšete samotnou smlouvu k půjčce na exekuci si vše řádně promyslete. Půjčka zalepená další půjčkou vás totiž může svést do dluhové pasti, ze které je velmi těžké se dostat.

Kde žádat o půjčku na exekuci?
Kde žádat o půjčku na exekuci?