Jaké jsou půjčky pro OSVČ

Každý kdo si vyzkoušel v životě podnikat určitě ví, jak těžké je začít bez určitého finančního zajištění. V případě, že přemýšlíte o vlastním podnikání a chybí vám dostatečný kapitál, můžete si půjčit peníze. Ty vám pomohou v začátcích vašeho podnikání. Jenže kde sehnat kvalitní půjčky pro OSVČ?

Takové půjčky nabízí jak bankovní, tak nebankovní sektor. Na trhu se najde spousty možností, jak získat půjčky pro OSVČ. Ty mohou dosahovat výše až přes jeden milion korun. Bývají však spojeny s určitými podmínkami, jako je zástava majetku či ručení nemovitosti.

Bankovní půjčky pro OSVČ

Každého v první řadě nabídne klasická forma půjčky pro OSVČ. Tím je bankovní dům. Rozhodnete-li se vydat touto cestou, musíte počítat s určitými omezeními. Vyřízení půjčky pro OSVČ trvá u bank delší dobu. Na rozdíl u nebankovních společností. Banky však prezentují určité výhody, které však nejsou vždy tak výhodné, jak se mohou na první pohled zdát. Nejzajímavější výhodou jsou úrokové sazby, které jsou však podmíněny určitými zárukami. Často také musíte předložit podnikatelský plán, ručit pořízenými věci k podnikání atd.

Přečtěte si také:  Nebankovní půjčky Praha bez registru a poplatku předem

Informace: Bankovní půjčky pro OSVČ jsou tak v některých věcech výhodnější, ale skýtají řadu omezení a jejich získání je podstatně složitější než u jiných forem půjček.

Nebankovní půjčky pro OSVČ

Nebankovní domy a jejich půjčky jsou obecně volnější, než půjčky u bank. To je však vykoupeno určitými nevýhodami. Jednou z hlavních výhod nebankovní půjčky je její rychlost vyřízení a snadné podmínky k získání půjčky pro OSVČ. Nepodstupujete takové úřední postupy, které jsou zbytečně a prodlužují jen čas k získání peněz. Nemusíte dokládat ani různé listiny v podobě podnikatelského plánu či zajištění zástav.

Často se také najde poskytovatel, který nevyžaduje daňové přiznání a stačí mu jen doložit pravidelný příjem. Problémem těchto půjček je však vyšší úrok. Za to však získáte benevolentní podmínky a lehce nastavitelný splátkový kalendář.

Přečtěte si také:  Jaké jsou nebankovní půjčka pro problémové klienty

Jak zvýšit svoje šance na úspěch

Zvýšit svoje šance na úspěch můžete především u nebankovní půjčky pro OSVČ. Celý proces se dá zjednodušit a zrychlit v případě, že si připravíte potřebné dokumenty. Připravte si již předem občanský průkaz, výpis z obchodního rejstříku, kopii živnostenského listu a v některých případech daňové přiznání a výpis z účtu. Díky těmto krokům ukážete solidnost a urychlíte tak celkový proces schvalování půjčky pro OSVČ, ať už jednáte s bankou či nebankovní společností.

Na co si dát pozor u půjčky pro OSVČ

Pozor si dávejte především na schopnost plnit své závazky. Podnikání je ošemetná věc se kterou můžete kdykoliv skončit. To však neplatí s plněním svých závazků v podobě splátek u půjčky. Propočítejte si tedy své úspory a příjmy. Budete tak vědět ještě před samotnou žádostí o půjčku, zda jste schopni plnit všechny povinnosti, které s takovou půjčkou souvisí.

Půjčka pro OSVČ
Půjčka pro OSVČ