Půjčky – finanční injekce snadno a rychle?

pujckaKaždý z nás se někdy může dostat do situace, která nemá na první pohled východisko. Čekáte na výplatu jako na smilování? Potřebujete neprodleně zaplatit nájem? Nebo vám snad dorazila nepřiměřeně vysoká faktura od telefonního operátora, na jejíž zaplacení teď zkrátka nemáte? Jestliže jste již všechny dosavadní finanční úspory vyčerpali, s největší pravděpodobností budete shánět nějakou půjčku. Jaké druhy půjček hrají v současné době prim?

Půjčky před výplatou

Ne nadarmo se o určitých činnostech říká, „že se táhnou jako týden před výplatou“. Ono ten pomyslný týden je pro mnohé z nás opravdu nepřiměřeně dlouhý. Pokud se během něj ještě přidají výdaje, o kterých jste doposud neměli ani tušení, problém je na světě. V tomto případě vám mohou pomoci půjčky do výplaty, díky kterým získáte menší finanční obnos, jež vám pomůže pokrýt ty nejdůležitější výdaje.

Přečtěte si také:  Nebankovní půjčky - úvěr bez doložení příjmu

SMS půjčky

Oblíbeným projektem jsou také SMS půjčky, pro jejichž zažádání stačí odeslat pouze jednu jedinou SMS zprávu. Obratem vám buďto přijde informace o schválení, či zamítnutí žádosti nebo vás bude telefonicky kontaktovat přímo zástupce společnosti, který s vámi domluví detailní podmínky poskytnutí půjčky. Hojně oblíbená je zejména SMS půjčka bez 1 Kč, kdy odpadá starost s tzv. ověřovacím poplatkem, který vyžaduje drtivá většina nebankovních společností k ověření vašeho bankovního účtu.

Nebankovní půjčky jako poslední záchrana

Výše zmíněné půjčky jsou doménou spíše nebankovních společností, které však jejich poskytováním podstupují značné riziko. To se pochopitelně odráží ve výši úroků, případně penále za pozdní splacení. Ačkoli se téměř všechny půjčky nebankovních společností tváří, že s jejich získáním nebudete mít sebemenší problém, ve skutečnosti je tomu právě naopak. Najít nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí je značně složité. Obecně však může být nebankovní půjčka poskytnuta zletilé osobě, jejíž trvalé bydliště je na území České republiky.