Půjčky pro nezaměstnané

Získání půjčky pro nezaměstnané je poměrně komplikovaná záležitost. I když celá řada bank i nebankovních společností nabízí půjčky i bez potvrzení příjmu, v praxi to většinou ale znamená pouze to, že nemusíte mít potvrzení o příjmu od zaměstnavatele. I tak ale po vás budou chtít doložit nějaké pravidelné příjmy (výplatní pásky, výpis z bankovního účtu). Pokud jste bez práce, pak je šance na získání půjčky pro nezaměstnané, velmi špatná.

Jednou z možností, jak si půjčit peníze i pro nezaměstnané jsou pochopitelně půjčky se zástavou. Pokud se můžete za půjčku zaručit prostřednictvím nějaké zástavy (dům, byt, auto nebo nějaké jiné cenné věci), pak po vás nikdo nebude chtít doložení vašich příjmů a půjčku si tak může vzít i ten kdo je nezaměstnaný.

Přečtěte si také:  Soukromá půjčka na směnku

Pokud ale hledáte půjčky bez zástavy, které by byly i pro nezaměstnané, pak je výběr z toho, co je k dispozici poměrně malý. I tak se ale dají najít nabídky, firmy, které půjčí peníze i lidem bez práce. Většinou se jedná o půjčky na směnku nebo půjčky na dlužní úpis. Maximální částka, kterou firmy poskytnou lidem bez práce, se pak pohybuje v rozmezí 10000 – 15000 korun.

Jednou z velkých výhod v současné době je to, že o většinu půjček je možné podat žádost online. A stačí si jen vybrat některou z nabídek a po vyplnění jednoduchého online formuláře, se rychle dozvíte, jestli vám daná firma nebo banka půjčí nebo ne. Takže místo toho abyste obcházeli několik různých poboček, můžete během krátké doby oslovit hned několik firem, které nabízejí půjčky, a rychle budete vědět, jestli vám půjčí, i když jste bez práce.

Přečtěte si také:  Půjčky Praha na směnku bez poplatku ihned

Především u nebankovní půjčky je ale nutné dát si pozor na všechny podmínky a poplatky, které jsou spojené s poskytnutím půjčky. Zatímco u banky máte poměrně velkou jistotu, že se všechny potřebné informace dozvíte předem, u některých poskytovatelů nebankovní půjčky pro nezaměstnané, bývají někdy ve smlouvě uvedeny různé skryté poplatky nebo vysoké sankce.