Rychlé – snadné – dostupné: to jsou online mikro-půjčky

Online mikro-půjčkyJinými slovy také mini-půjčky, mikro-úvěry a nebo také tzv. finské půjčky, což nepředstavuje oficiální název pouze poukazuje na geografickou oblast, odkud (nejen) k nám tento druh půjček před několika lety expandoval. Jedná se většinou o nebankovní služby, Hodí se pro akutní případy, kdy Vám již dochází dech z minulé výplaty. Akce je tedy snadná a rychlá, ale obnos pak dosahuje nanejvýš několika tisíc.

Na jaké bázi online mikro-úvěry fungují
Poněvadž se jedná o částky u nás většinou nepřevyšující 13.000 Kč s lhůtou splatnosti okolo 30 dnů, tedy kratší než 3 měsíce, nemusí věřitelé uvádět RPSN a nevykazují ani potřebu nějak intenzivně zkoumat klientovu bonitu. Což působí poněkud dvojsečně, záleží na Vašich prioritách a míře nutnosti půjčky.

Společnost Kredito24 ovšem nabízí trochu modifikovanou verzi, ve které přeci jen jejich plně automatizovaný systém velice bleskově přezkoumá žadatelovu finanční situaci a půjčku může zamítnout, což se ale děje velice zřídka. Co je však pozitivní a typické, že nemusíte nikoho informovat o svém důvodu žádosti.

Přečtěte si také:  Smlouva o půjčce nebo úvěru

Hlavní pilíře: rychlost, snadnost, dostupnost
Například na platformě Kredito24 si můžeme ukázat, jak to celé leží a běží: na zmíněném webu stačí pěkně z domova, online vyplnit jednoduché formuláře, což máte hotovo za pár minut. Jejich algoritmus následně během minuty vyhodnotí Váš konkrétní stav a jste-li posouzen kladně, (což bývá drtivá většina, žádné obavy), Vaše peníze uvidíte na svém účtu nejpozději do 15 minut. Nejvýznamnější přednost těchto půjček je tedy nasnadě.

Mnoho společností, nabízejících rychlé půjčky, žadatele neprověřuje vůbec, tudíž lze mikro-úvěrům přilepit velký štítek „dostupné všemg, za což by člověk v mnoha případech jistě poděkoval, ne však, když hospodaříme s vlastními (nedostatečnými?) financemi přespříliš optimisticky, to se nám může rychle zvrtnout. Růžové brýle vždycky tropí škody.

S rychlostí se pojí také snadné ovládání, možnost zvolit si a kombinovat výši splátek a dobu splatnosti. Většinou máte k dispozici také online zákaznický servis, kde Vám vysvětlí případné nejasnosti. Pokud komunikace se společností vázne, bylo by záhodno popřemýšlet, zda se chcete někomu takovému svěřit do rukou.

Přečtěte si také:  Potřebujete rychle peníze? Je tu půjčka Pronto!

Další charakteristiky? Transparentnost
Zůstaneme-li u Kredita24, můžeme si všimnout, že této firmě, a doufejme i všem ostatním, záleží na důvěře a pocit důvěryhodnosti nevyvolávají pouze falešně. Veškeré jednotlivé poplatky jsou Vám jasně tlumočeny již od počátku, nesetkáte se s žádnými skrytými. Stejně tak nenajdete žádné „mikroskopické“ písmo a podobné manipulativní manýry.

Dodržujete-li i Vy stanovená pravidla, platíte-li včas atp., zvyšuje se Vám také hraniční výše půjčky, která je pro nováčky vždy o něco nižší. Nabízí se také možnosti zažádat o mini-půjčku via SMS.